Zvýšenie libida u mužov je záležitosť, ktorá nie je taká jednoduchá ako sa na prvý pohľad zdá. Veď aký problém, poviete si, ukáže sa holá „pipina“ a muž po nej skočí ako nadržaný capko bez toho, aby vôbec riešil nejaké problémy s libidom. Nuž, keby to naozaj bolo také prosté. Verte či nie, ale mnoho mužov dopadne nakoniec tak, že si poriadne ani nespomenú kedy mali niečo intímne so svojou partnerkou a najhoršie je, že ani chuť na sex sa nezjavuje tak často ako kedysi a pohlavný styk im už vôbec nechýba. Čím to je?
Je to dôsledok zníženého či nedostatočného libida. Viem o čom hovorím aj z vlastnej skúsenosti, takže o tomto probléme sa s vami môžem „porozprávať“ celkom otvorene. Čo to vlastne libido, alias sexuálna túžba či apetít je a ako to funguje? O aké problémy s libidom u muža najčastejšie ide a aké sú toho príznaky? Dá sa s tým niečo robiť? Odpovede na tieto otázky hľadajte práve v tomto článku.
Zvýšenie libida u mužov - navigácia v článku
Libido – čo to vlastne je, aký má význam a ako funguje
Čo to vlastne to LIBIDO je? Tých poučiek je viac, v našej oblasti záujmu (sexuálne funkcie) libido znamená jednoducho vrodený pohlavný pud. Ale jedná sa tiež o termín známy v rámci psychológie* a označuje psychosexuálnu energiu.
Pod pojmom libido si však môžeme predstavovať aj ďalšie významy, je to:
- túžba po ukojení pohlavného pudu
- potreba pociťovať sexuálnu rozkoš
- sexuálne alebo erotické želanie či vzrušenie
- príjemný pocit, ktorý sprevádza sexuálne vzrušenie
- pud, vášeň, náklonnosť či dokonca až chlípnosť
- sexuálna túžba
Libido v psychoanalýze podľa Sigmunda Freuda je sexuálna energia tvoriaca základ všetkých prejavov sexuality a zameraná na získanie rozkoše erogénnych zón, energia sexuálneho pudu, sexuálna túžba (ako kvantitatívne pôsobiaca sila), energia lásky človeka.
Libido v analytickej psychológii podľa Carla Gustava Junga je psychická energia tvoriaca základ všetkých psychických prejavov, všeobecná životná sila (životná energia, životná vôľa) človeka.
Ako to funguje
Libido sa riadi predovšetkým aktivitou v takzvanej mezolimbickej dopamínovej dráhe. V dôsledku toho hrajú rozhodujúcu úlohu pri regulácii libida najmä dopamín a príbuzné stopové amíny – predovšetkým fenetylamín (wikipedia).
Medzi ďalšie látky ovplyvňujúce naše libido patria aj rôzne neurotransmitery, neuropeptidy a hlavne pohlavné hormóny. Patria medzi ne najmä:
- Testosterón + ďalšie androgény – priama korelácia (keď stúpa testosterón, úmerne s ním sa tak deje aj s libidom, a naopak)
- Estrogén + príbuzné ženské pohlavné hormóny – priama korelácia
- Oxytocín – priama korelácia
- Progesterón
- Serotonín
- Noradrenalín
- Acetylcholín
Strata libida či sexuálnej motivácie
Keďže zmyslom libida je vlastne zvýšenie sexuálneho apetítu a povzbudenie k pohlavnému styku (muža i ženy), tak je jasné, prečo ho tradične vysoké majú práve mladí muži. Pretože je to na reprodukciu ten najvhodnejší čas a telo to veľmi dobre vie. Naopak, zníženým libidom častejšie trpia muži v strednom a vyššom veku – nezáujem o sexuálny život je oveľa viac zreteľnejší.
Za stratou libida však môžu byť aj rôzne psychické problémy, stres a únava, ale aj možné zdravotné problémy ako je znížená hladina dôležitých hormónov v dôsledku nejakého ochorenia.
POZOR – Sexuálna motivácia každého muža je iná – neexistuje nič také ako „normálne“ libido. Niekto jej má viac a niekto menej. Takisto je v poriadku, keď sexuálna túžba v priebehu času kolíše a fázy kedy je chuť na sex až trýznivá sa striedajú s fázami „nezáujmu“. Ak je však libido dlhodobo nízke, je potrebné to riešiť. I s lekárom – môže to indikovať zmenu zdravotného stavu.
Nízke libido môže byť aj dôsledkom niektorých fyzických problémov v intímnej oblasti:
- erektilná dysfunkcia
- problémy s ejakuláciou
- bolestivý sex
- výživový doplnok pre lepšiu erekciu a zvýšenie libida u mužov
- podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
- optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
- je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00) TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)
U žien nízke libido spôsobuje aj také problémy ako je: vaginálna suchosť, neschopnosť orgazmu, frigidita, vaginizmus a mnohé ďalšie, pri ktorých čoraz významnejšiu úlohu zohrávajú aj psychologické faktory.
Hlavné a najčastejšie problémy s libidom
➡️ Vysoké libido
Príliš veľké libido a neutíchajúca túžba po sexe je nenormálny stav, za ktorým stoja prevažne hormonálne problémy. Na jeho zníženie môže lekár predpísať vhodné lieky (napríklad antidepresíva, tabletky na prostatu a podobne), pomôže tiež zvýšená fyzická aktivita a vyhýbanie sa sexuálnym stimulom, prípadne užívanie antiafrodiziák (chmeľ, majoránka, vitex jahňací…).
➡️ Nízke libido
Znížená sexuálna motivácia a menej chuti na sex môže muža vystrašiť. Nízke libido sa zapojí do „začarovaného kruhu“ k vedľajším účinkom ako je erektilná dysfunkcia (neschopnosť udržať erekciu v dostatočnej kvalite na celú dobu pohlavného styku), úzkosť a stres zo zlyhania, napätej situácii medzi partnermi kvôli intímnym problémom, menej príležitostí k sexu. Výsledkom je znížený záujem o fyzický kontakt a samotný sex, ak k nemu vôbec dôjde, je mechanický a bez života.
➡️ Absencia libida
Obdobie zníženého libida môže byť prechodné, kedy sa po určitom čase libido zase dostane na úroveň pred krízou, no môže byť aj trvalejšieho charakteru, hlavne ak sa postupné znižovanie libida nerieši. Na to si treba dať veľký pozor. Dlhšie trvajúca absencia sexuálnej túžby totiž môže vyústiť až do rozpadu vzťahu, dokonca sa môže rozvinúť do úplnej apatie čo sa sexu týka. A to nielen so stabilnou partnerkou, ale aj všeobecne pri ženách. Takisto potreba masturbácie pri dlhšej sexuálnej abstinencii je úplne potlačená.
Príčiny nízkeho libida
Čo spôsobuje znížené libido? Tak ako je libido vlastne súhrn viacerých prejavov, tak i na jeho zníženie prispieva viac faktorov. Medzi najbežnejšie príčiny zníženej sexuálnej túžby patria:
- užívanie liekov s vedľajšími účinkami ako je pokles hladiny testosterónu (lieky na rakovinu prostaty napríklad)
- antidepresíva – napríklad skupiny SSRI (selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu)
- zvýšená konzumácia alkoholu aj rekreačné užívanie drog
- chronické ochorenia, syndróm nepokojných nôh
- nízka hladina testosterónu (hypogonádizmus)
- depresia, problémy so spánkom
- problémy vo vzťahu, nízke sebavedomie
- erektilná dysfunkcia
Teraz si povedzme o niektorých príčinách oslabeného libida podrobnejšie:
⛔️ Nízka hladina testosterónu
Testosterón je dôležitý mužský pohlavný hormón, ktorý produkujú v prevažnej miere semenníky. Je zodpovedný za tvorbu svalovej a kostnej hmoty a stimuluje produkciu spermií. Hladina testosterónu v tele je zodpovedná aj za sexuálnu túžbu. Znížená hladina (dospelý priemerný muž má nízku hladinu ak testosterón klesne pod 300 ng/dcl, nanogramov na deciliter). Tak ako produkcia testosterónu vekom klesá, tak i postupný pokles libida je úplne normálnym prejavom starnutia. Horšie je, ak dôjde naraz k drastickému zníženiu hladiny tohto hormónu – môže to viesť k výraznému potlačeniu libida a zároveň aj k zníženiu kvality erekcie (pozri ako zlepšiť erekciu).
Problém hormonálnej nerovnováhy treba riešiť čím skôr a to bez ohľadu na vplyv na vaše libido. Nedostatok testosterónu totiž rýchlo ovplyvní viacero oblastí celého tela, nielen pohlavnej sústavy.
- tabletky pre všetkých mužov
- multivitamín na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
- prírodné zloženie: Senovka grécka, Tribulus terrestris + vitamíny (D3, B6, C, B7) a minerály (zinok, horčík, selén)
- pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte
TST0118
TIP č.1: známy a obľúbený produkt TIP č.2: rýchle dodanie
⛔️ Lieky, ktoré znižujú hladinu testosterónu
S predchádzajúcou príčinou samozrejme úzko súvisí aj užívanie liekov, ktorých hlavným, či vedľajším účinkom je potláčanie tvorby testosterónu. Môže sa jednať o:
- lieky na krvný tlak (betablokátory, ACE inhibítory a podobne), ktoré tiež významne negatívne ovplyvňujú erekciu a ejakuláciu
- chemoterapiu či ožarovanie pri liečbe karcinómu
- hormonálne lieky na rakovinu prostaty
- kortikoidy
- opiáty na bolesť ako morfín či oxykodón
- antimykotikum ketonazol
- liečivá pri poruchách acidity ako cimetidín
- anabolické steroidy
- niektoré antidepresíva
⛔️ Syndróm nepokojných nôh
Syndróm nepokojných nôh (RLS) – alebo inak nekontrolovateľné nutkanie pohybovať nohami. Je to celkom známe, ale zároveň aj relatívne zriedkavo diagnostikované neurologické ochorenie. Vplyv tohto ochorenia na libido prebieha prostredníctvom potlačenia viacerých sexuálnych funkcií, hlavne sa jedná o erektilnú dysfunkciu. Táto štúdia napríklad zistila, že muži s RLS majú vyššie riziko vzniku erektilnej dysfunkcie ako muži bez nej. Jedná sa až o 50 % vyššiu pravdepodobnosť.
⛔️ Depresie
Depresie spôsobujú znížený či dokonca úplný nedostatok záujmu o viacero činností, ktoré spríjemňujú náš život, sex nevynímajúc. Dokonca aj bežná úzkosť a strach dokáže nabúrať mužskú psychiku do takej miery, že sa to prejaví neschopnosťou intímneho kontaktu. Takisto lieky na liečbu depresií majú veľmi negatívny vplyv na libido. Jedná sa o takzvané antidepresíva a z nich najmä selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI) a inhibítory spätného vychytávania serotonínu a norepinefrínu (SNRI).Výsledkom užívania spomenutých antidepresív je neadekvátna, respektíve takmer žiadna, reakcia na sexuálny stimul.
⛔️ Chronické ochorenia
Ak pociťujete chronickú bolesť, respektíve trpíte niektorou z vážnych chronických chorôb, tak sex pravdepodobne nebude na vašom zozname priorít. Medzi ochorenia, ktoré dokážu výrazne vplývať na vaše libido patrí:
- rakovina
- diabetes 2. typu
- vysoký krvný tlak
- vysoký cholesterol
- chronické zlyhanie orgánov ako pľúca, srdce, obličky či pečeň
- obezita
⛔️ Problémový spánok
Problémy so spánkom majú negatívny vplyv vplyv na sexuálnu túžbu. Je to vedecky potvrdené. Táto štúdia napríklad potvrdzuje, že muži s obštrukčnou spánkovou apnoe (OSA)*, majú nižšiu hladinu testosterónu čo vedie k celkovému zníženiu sexuálnej aktivity a libida.
Je vyvolané kolapsom horných dýchacích ciest v oblasti hltanu počas spánku s obmedzením prietoku vzduchu. Následne dochádza k poklesu saturácie krvi kyslíkom a reflexným regulačným mechanizmom (pokles tepovej frekvencie a krvného tlaku). Reflexné zvýšenie dychového úsilia vedie k mikroprebudeniu, zvýšeniu tonusu svalov horných dýchacích ciest a k ich uvoľneniu. Po zaspaní sa cyklus zase opakuje. Najvýznamnejší rizikový faktor pre vznik je spánkového apnoe je obezita. (zdroj)
⛔️ Stres
Príliš veľa stresových situácií, ktorým sa niekedy celkom márne snažíte odolávať v kombinácii s nie najzdravším životným štýlom, vedú k potlačeniu libida celkom jasne. Stres narúša optimálnu hladinu hormónov, vaše cievy sa dokážu v jeho dôsledku zúžiť a potenciálne tak prispieť až erektilnej dysfunkcii. Neschopnosť dosiahnuť kvalitnú erekciu vedie k depresii a stresu, libido klesá stále hlbšie a hlbšie – lepší príklad „začarovaného kruhu“ snáď ani nemusíte hľadať.
Je jasné, že vyhnúť sa stresu úplne nie je možné. K úspešnému zvládnutiu nahromadených problémov môžete napríklad pomocou viacerých techník zvládania stresu ako sú dychové cvičenia, meditácie, či odborná terapia.
- táto štúdia podporuje názor, že stres má priamy vplyv na sexuálne problémy mužov i žien
- táto štúdia zase potvrdzuje, že vojenskí veteráni s posttraumatickou stresovou poruchou majú až trojnásobne vyššie riziko sexuálnej dysfunkcie ako zdraví muži
- a napríklad v tejto štúdii muži, u ktorých bola novodiagnostikovaná erektilná dysfunkcia, preukázali významné zlepšenie po účasti na 8-týždňovom programe zvládania stresu
⛔️ Znížené sebavedomie
Je fakt, že nízke sebavedomie vedie k zníženiu sexuálnej túžby. Málo sebaúcty, pocit neatraktívnosti a neustáleho spochybňovania negatívne ovplyvňuje celý sexuálny život. Takisto to prispieva k obavám zo zlyhania v súvislosti so sexuálnym výkonom a vedie nezriedka až k erektilnej dysfunkcii a zníženému libidu. Časom to môže viesť k ešte väčším psychickým problémom (depresie, úzkosť…) a konzumácii alkoholu či drog.
⛔️ Cvičenie – žiadne aj nadmerné
Verte či nie, ale cvičenie takisto môže prispieť k potlačeniu sexuálnej túžby. A to nielen jeho úplná absencia, ale aj jeho nadmiera! Ak sa hýbete málo, môžete sa veľmi rýchlo dopracovať k ochoreniam, ktoré významne dokážu znížiť libido. Pravidelným cvičením sa totiž vyhýbate riziku chronických chorôb ako cukrovka, vysoký krvný tlak či obezita. Cvičenie tiež znižuje stres, zlepšuje spánok – všetko veci, ktoré vášmu libidu len prospievajú.
Na druhej strane, vytrvalostní športovci majú problém. Nadmerné cvičenie libido znižuje. V jednej štúdii bol popísaný jav, kedy vyššie úrovne intenzívneho a zdĺhavého vytrvalostného tréningu sa spájali so zníženým libidom u mužov.
⛔️ Alkohol a drogy, fajčenie
Alkohol spôsobuje množstvo zdravotných komplikácií, najmä jeho nadmerná konzumácia. Tá môže zapríčiniť zníženie sexuálnej túžby na dlhú dobu (výsledky tejto štúdie potvrdzujú, že zvýšená konzumácia alkoholu je spojená so znížením tvorby testosterónu).
Zníženie hladiny testosterónu u dospelého muža spôsobuje aj fajčenie a užívanie drog (marihuana, opiáty a podobne). Ak chcete byť sexuálne aktívni aj vo vyššom veku odporúčam sa konzumácii týchto látok radšej vyhýbať.
Ako zvýšiť mužské libido?
Zvýšenie libida u mužov možno úspešne zariadiť viacerými spôsobmi. Hlavné je, aby ste vhodne a najmä rýchlo zareagovali na niektorú z už spomenutých príčin potlačenej sexuálnej túžby. Najlepšie už od prvých príznakov. Na začiatok postačí aj zmena v stravovaní a životného štýlu. K tomu môžete pridať aj podporu prírodných látok, rastlín – overených afrodiziák, vo forme čajov, potravín či tabletiek a výživových doplnkov. Samozrejme, že nízke libido ako dôsledok náhlych výkyvov hormonálnej hladiny, sa musí riešiť prioritne s lekárom.
Prirodzená podpora libida
➡️ Zmena životného štýlu – režimové opatrenia
Zvýšenie libida u mužov sa môže dosiahnuť jednoduchými zmenami v osobnom živote každého chlapa – zmenou životosprávy a potlačením zlých návykov. Vyhoďte zo života alkohol, prestaňte fajčiť…, pri strave sa zamerajte na kvalitu potravín, častejšie sa hýbte, doprajte si kvalitný spánok, menej stresu a únavy zabezpečíte jednoducho tým, že si oddýchnete vždy keď to potrebujete. Ak užívate lieky, ktoré by mohli znižovať váš sexuálny apetít, porozprávajte sa o tom so svojim lekárom – možno existuje aj iná alternatíva (aspoň zníženie dávky, prípadne sa nájde ďalší liek na odlišnej báze).
Potraviny a jedlo
Existuje celkom dosť potravín, ktoré povzbudzujú mužský (aj ženský) sexuálny apetít. Fajn bude, ak do svojho jedálnička zaradíte aspoň raz do týždňa morské plody a ryby (ustrice, losos…). Skúste jesť viac banánov, chilli papričiek, lesných plodov – malín, jahôd, černíc…, orechov ako sú mandle či pistácie. 👍 Inšpirovať sa môžete tiež mojim článkom: Potraviny na zvýšenie libida – afrodiziaká, ktoré musíte vyskúšať…
➡️ Zvážte poradenstvo, zmeňte návyky
Za problémami s libidom môže stáť aj psychika. Porozprávajte sa so svojim partnerom o tom, kde to u vás v intímnej oblasti najviac škrípe. Možno na to, aby sa zvýšenie libida u mužov stalo skutočnosťou, bude stačiť len pár kompromisov a chuť vyskúšať niečo nové. Spýtajte sa partnerky čo vlastne pri sexe chce a čo si prajete vy sami. A dôležité je, aby si potom páry vyhradili dostatok času na rozvoj vzťahu a na podporu pokračujúcej intimity. Pomôcť môže aj psychologické poradenstvo či sexuálny terapeut.
Tiež môžete napríklad využiť služby sexuológa, ktorý je zameraný na prácu s telom. Takzvaný “Sexological bodyworker“ – je vlastne akýsi sprievodca erotikou, ktorý pomáha jednotlivcom, párom a skupinám prehlbovať ich telesné prežívanie. Pracuje v oblasti intimity, partnerských vzťahov, osobnej transformácie, liečenia, prehlbovania a skúmania duchovného rozmeru sexuality.
➡️ Liečba ochorenia, ktoré spôsobuje problémy s libidom
Vplyv niektorých ochorení na libido je naozaj veľký. Preto, ak pocítite, že chuť na sex už dlhšiu dobu ustupuje do úzadia, začnite sa obzerať aj po zdravotných príčinách a liečiť ochorenie, ktoré má to negatívny dosah. Najlepšie vyliečiť sa úplne, no ak to nebude celkom možné, tak aspoň čo najviac potlačiť jeho negatívne dopady na vaše libido.
Kontrola váhy, tlaku a cholesterolu
S vysokým krvným tlakom a cholesterolom, nadváhou až obezitou si treba poradiť čo najskôr. Spôsobujú totiž najväčšie problémy, ktoré môžu dospieť až k erektilnej dysfunkcii a úplnej absencii pohlavnej túžby. Ako na to? Zase: začnite zmenou svojho životného štýlu a v prípade väčších problémov na tom popracujete s lekárom.
Kontrola testosterónu
Pokles sexuálnej túžby vďaka zníženej hladine testosterónu je fakt. Venujte preto dostatočnú pozornosť testosterónu a strážte si jeho hladinu v tele. Ak je nízka, má to veľký dopad okrem libida aj na vašu erekciu. Doprajte si stravu či výživové doplnky, ktoré sú na zvýšenie libida u mužov najlepšie – prírodného charakteru.
➡️ Voľne dostupné prírodné tabletky
A sme pri prírodných tabletkách – výživových doplnkoch, ktoré majú pri posilnení libida svoj význam. O podpore hladiny testosterónu som hovoril, tabletky s prírodným zložením tiež pomôžu s lepším prekrvením celej pohlavnej sústavy, ergo zlepšia kvalitu erekcie. Posilnia libido a naštartujú váš sexuálny apetít, podporia ejakuláciu, prispejú k normálnej funkcii prostaty a podporia spermatogenézu. Ako zlepšiť erekciu týmito tabletkami? Stačí si len dobre vybrať. Siahnuť by ste mali po overených značkách s overenými účinkami a zložením.
- tabletky na podporu erekcie a zvýšenie libida u mužov
- účinná podpora erekcie
- nástup účinkov už do hodiny
- bez vedľajších účinkov
TIP č.1: český eshop so zastúpením na Slovensku TIP č.2: dodanie tovaru najneskôr do 2 dní TIP č.3: diskrétne balenie bez popisu
Ako na zvýšenie libida u mužov – moje vlastné skúsenosti
So zlepšovaním mojich sexuálnych schopností mám bohaté skúsenosti. To isté platí pre oblasť libida. Existuje totiž viacero spôsobov ako umne a efektívne na zvýšenie libida u mužov. Z tých „najobyčajnejších“ vám odporúčam najmä tieto:
- popracujte na svojej životospráve – zdravšie sa stravujte a potlačte svoje zlozvyky ako je fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu, nekonzumujte žiadne mastné a ťažké jedlá, sladké a slané…
- riešte svoj nepriaznivý zdravotný stav kým sa to ešte dá urobiť relatívne jednoducho – najmä svoju nadváhu a s tým súvisiace zdravotné komplikácie (vysoký tlak, cholesterol…)
- starajte sa viac o svoje mentálne zdravie – obmedzte stres a únavu tým, že budete venovať dostatok času regenerácii, oddychu a kvalitnému spánku, nepodľahnite depresiám
- hýbte sa – dobrá fyzická kondícia slúži ako prevencia viacerých civilizačných ochorení, ktoré na libido pôsobia veľmi negatívne, nemusí to byť hneď maratón, ale pár hodín týždenne v posilňovni či na bicykli vám vážne neuškodí
- podporte zvýšenie hladiny testosterónu vo vašom tele – aj výberom vhodných potravín či výživových doplnkov (napríklad Primulus)
- podporte svoje libido a sexuálne funkcie prírodným spôsobom – správnymi afrodiziakmi, viaceré unikátne rastliny (Ženšen, Maca, Ginko, Saw Palmetto, Tribulus Terrestris, Muira Puama, Horny Goat a iné), dôležité aminokyseliny (L-arginín, L-citrulín, L-lyzín a ďalšie), minerály a vitamíny sú súčasťou kvalitných výživových doplnkov, ktoré posilňujú erekciu, zvyšujú sexuálny apetít a tiež prirodzenou formou podporujú normálnu hladinu testosterónu v tele
Sú tabletky na zvýšenie libida u mužov riešením?
Majú prírodné zloženie, neobsahujú žiadne synteticky vyrobené látky, takže sa netreba obávať žiadnych negatívnych účinkov. Dajú kúpiť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu. V ich zložení nájdete mnohé afrodiziaká a látky, ktoré majú nepochybne podporné účinky na libido, erekciu a potenciu všeobecne. Zameranie tabletiek je teda, ako sami vidíte, pomerne široké.
Aby ich užívanie prinieslo aj želateľné výsledky, musíte sa riadiť niektorými zásadami. Neužívajte nadmieru alkoholických nápojov. Bez výnimky dodržiavajte výrobcom stanovenú maximálnu dennú dávku. Tabletky sa oplatí užívať dlhšie a aj navzdory tomu, že pri niektorých z nich výrobca tvrdí, že stačí užiť iba 1-2 tabletky pred stykom. Skúsenosti (moje, ale aj ostatných mužov), že práve dlhodobejšie užívanie naozaj prináša v tomto smere svoje ovocie (optimálne 2-3 mesiace – podľa potreby).
➡️ Voľne dostupné prémiové tabletky na erekciu a zvýšenie libida u mužov
- Zerex je exkluzívna značka tabletiek pre mužov, ktoré sú zamerané na konkrétnu oblasť, ktorú je potrebné podporiť (Zerex Klasik na okamžitú pomoc s erekciou, Zerex Ultragold na dlhodobú podporu erekcie a libida, Zerex Extralong na predčasnú ejakuláciu)
- jeho účinky na kvalitu erekcie sú na našom trhu jedny z najlepších
- patrí medzi najpopulárnejšie výživové doplnky u nás
TIP č.1: veľmi rýchle doručenie (väčšinou do 2 dní) TIP č.2: časté akcie a zľavy TIP č.3: v pracovných dňoch dostupná infolinka 0850 444 777
- výživový doplnok pre lepšiu erekciu a zvýšenie libida u mužov
- podporuje všetky sexuálne funkcie, najmä erekciu a výdrž, a zdravšiu prostatu
- optimálna kombinácia prírodných aktívnych látok: Kotvičník, Maca, Saw Palmetto, L-arginín, L-citrulín, Chilli + vitamíny C a D
- je vhodný na pravidelné užívanie pretože nemá žiadne vedľajšie účinky
TIP č.1: aktívna telefonická podpora (Pon – Pia / 8:00 – 16:00) TIP č.2: rýchle doručenie (kuriérom do 48 hodín)
➡️ TOP prípravok na prirodzenú podporu tvorby testosterónu a zvýšenie libida u mužov
- tabletky pre všetkých mužov
- multivitamín na zníženie únavy, zvýšenie energie a testosterónu
- prírodné zloženie: Senovka grécka, Tribulus terrestris + vitamíny (D3, B6, C, B7) a minerály (zinok, horčík, selén)
- pre čitateľov Afrodiziakum.sk so zľavou 10 % – zadajte
TST0118
TIP č.1: známy a obľúbený produkt TIP č.2: rýchle dodanie
TOP 5 prípravkov na erekciu a zvýšenie libida u mužov
NÁZOV | HODNOTENIE | CENA |
---|---|---|
Zobraziť ponuku | ||
Zobraziť ponuku | ||
Zobraziť ponuku | ||
Zobraziť ponuku | ||
Zobraziť ponuku |
Zvýšenie libida u mužov – čo vás ešte trápi (otázky a odpovede)
Libido je motor, ktorý nás poháňa k sexu a z času na čas ho treba „nakŕmiť vhodným palivom“. Dokáže vplývať takmer na všetky aspekty života každého muža. Mnoho z nich má potom množstvo nejasností a svoje otázky nezriedka smeruje na najrozličnejšie diskusné fóra na internete. Pár z nich, hlavne tie, ktoré majú šancu pomôcť ostatným z praktického hľadiska, vám teraz na tomto mieste prinášam spolu s mojimi odpoveďami:
❓ Je slabé libido a menej chuti na sex normálnou súčasťou starnutia?
V podstate áno. No vek je len jeden z faktorov, ktorý na sexuálnu túžbu muža pôsobí. Sú to aj čoraz častejšie problémy v rámci kardiovaskulárnej sústavy, cukrovka, vysoký krvný tlak, obezita a škodlivé zlozvyky ako je fajčenie a častejšie popíjanie…
❓ Naozaj môže fajčenie, alkohol, či iné drogy znižovať chuť na sex?
Určite. Tieto látky škodia celému organizmu. Môžu veľmi zle vplývať aj na kondíciu ciev a následne aj fungovanie celej pohlavnej sústavy. Takisto sa podieľajú na znižovaní hladiny pohlavných hormónov a tým výrazne znižujú chuť na sex.
❓ Sú výkyvy pohlavnej túžby alias libida dôvodom na obavy?
Ak sa tak deje v prijateľnej forme tak ani nie. Trvalý pokles libida však signalizuje (niekoľkotýždňový), že s vašim telom nie je niečo v poriadku. Či už po fyzickej ale aj psychickej stránke. Je to aj dôvod na to, aby ste túto situáciu konzultovali so svojim lekárom.
❓ Kedy teda s tým navštíviť lekára a je to vôbec nutné?
Je jasné, že problémy v intímnej oblasti s lekárom mužom neriešia najľahšie, no i tak je to v určitom momente potrebné. Ak ste pre zvýšenie libida spravili všetko čo sa dá využitím voľne dostupných prostriedkov (potraviny, doplnky, narušenie stereotypu v posteli a podobne…), tak lekára je potrebné navštíviť. Vo vlastnom záujme.
❓ Môže stáť za nízkym libidom u muža problém vo vzťahu?
Môže a nezriedka sa tak deje práve pri dlhšie trvajúcich vzťahoch. Problémy potom odrádzajú partnerov od fyzickej náklonnosti a vedie až k rozpadu vzťahu. Alebo k úplnej sexuálnej abstinencii.
❓ Môže ovplyvniť strava môj sexuálny apetít?
Môže a to celkom dosť. Už som to spomínal aj vyššie, niektoré potraviny sú pre povzbudenie libida ako stvorené, niektoré ho dokážu zase potlačiť. Základ je teda zdravo sa stravovať a preferovať skôr potraviny na zvýšenie libida.
Zvýšenie libida u mužov: Zdroje informácií + zahraničná odborná literatúra
- Decreased Libido – https://www.hormone.org/diseases-and-conditions/decreased-libido
- Loss of libido (reduced sex drive) – https://www.nhs.uk/conditions/loss-of-libido/
- Sexual health and aging: Keep the passion alive – https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/sexual-health/in-depth/sexual-health/art-20046698
- Yanping Li, Salma Batool-Anwar, Sehee Kim, Eric B. Rimm, Alberto Ascherio, Xiang Gao: Prospective Study of Restless Legs Syndrome and Risk of Erectile Dysfunction – https://academic.oup.com/aje/article/177/10/1097/101065
- MUDr. Pavol Kučera, PhD.: Syndróm nepokojných nôh a insomnia – http://www.solen.sk/pdf/dd2a77a9a8382fd9e9665db1b6ddc98a.pdf
- Alonço Viana, MD, MS; Ana Carolina Daflon, MD; Arnaldo Couto, PD, PhD; Denise Neves, MD, PhD; Maria Helena de Araujo-Melo, MD, PhD; Robson Capasso, MD.: Nocturnal Hypoxemia is Associated With Low Testosterone Levels in Overweight Males and Older Men With Normal Weight – http://jcsm.aasm.org/ViewAbstract.aspx?pid=31134
- Rachel Leproult, PhD and Eve Van Cauter, PhD: Effect of 1 Week of Sleep Restriction on Testosterone Levels in Young Healthy MenFREE – https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4445839/
- Kingston Rajiah, Sajesh K Veettil, Suresh Kumar and Elizabeth M. Mathew: Psychological impotence: Psychological erectile dysfunction and erectile dysfunction causes, diagnostic methods and management options – https://pdfs.semanticscholar.org/dcae/d2b288bad2f6e8c008adc45b66e6ef2c32b7.pdf
- I. Kalaitzidou M. S. Venetikou K. Konstadinidis A. K. Artemiadis G. Chrousos C. Darviri: Stress management and erectile dysfunction: a pilot comparative study – https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/and.12129
Zvýšenie libida u mužov: upozornenie
Článok je zaradený do kategórie: Zvýšenie libida
Otazka.. Aky pripravok bi bol prenma ako diabetika tipu 2 naj bezpecnejsi abez vedlajsich uncinkou